واکنش پاول دورف ب فیلتر شدن تلگرام در روسیه


واکنش پاول دورف ب فیلتر شدن تلگرام در روسیه

پس وارد شده آنکه پاول دوف، بنیانگذار پیام رسان تلگرام، حاضر نشد کدهای رمزگشایی پیام های کاربران را در اختیار دولت روسیه قرار دهد، دادگاهی در این کشور حکم مسدود شدن فوری این شبکه اجتماعی را صادر کرد. نهایتاً در این هفته این حکم عملی شد و پیام رسان محبوب تلگرام در کشور روسیه فیلتر شد. اما طبق آنچه که دورف در صفحه شخصی خود در توئیتر و کانالش در تلگرام اعلام کرده قرارداده شده است، این موضوع چندان تأثیری در تعداد کاربران این پلت فرم نداشته قرارداده شده است.

پاول دورف، مدیرعامل شبکه اجتماعی روز گذشته در کانال تلگرام خود گفت:

در ۲۴ ساعت گذشته تلگرام توسعه دهندگان اینترنت در روسیه مسدود شده قرارداده شده است. دلیل آن اینست که ما کلیدهای رمزنگاری  را ب سوارد شدهمان های امنیت روسیه تحویل ندادیم. برای ما این یک تصمیم آسان بود. ما ب کاربرانمان قول امنیت ۱۰۰ درصدی را دادیم و تحت هیچ شرایطی آن را نقض نخواهیم کرد.

علیرغم این مسدودسوارد شدهی، ما تا کنون شاهد کاهش قابل ملاحظه ای در تعامل کاربرانمان نبوده ایم، زیر روسی ها ب درگیرکننده وارد شده پروکسی ها و  VPN ها روی آورده اند. ما همچنین ب سرویس های ابری شخص ثالث اتکا کرده ایم تا برای بخشی وارد شده کاربرانمان در دسترس بمانیم.

وارد شده حمایت و وفاداری شما کاربران روسی تلگرام ممنونیم. مرسی وارد شده اپل، گوگل، آموارد شدهون، مایکروسافت برای آنکه در سانسور سیاسی نقشی ایفا نکردند.

روسیه حدود ۷ درصد وارد شده کاربران پایه تلگرام را تشکیل میدهد و حتی اگر کل این بوارد شدهار را وارد شده دست بدهیم، رشد معمول تلگرام در سایر مناطق این زیان را ظرف چند ماه جبران خواهد کرد. با این حال برای من شخصاً مهم قرارداده شده است که مطمئن شویم همه کار برای کاربران روسی انجام داده ایم.

برای حمایت وارد شده آزادی های اینترنتی در روسیه و سایر نقاط، من شروع ب پرداخت کمک های بیت کوینی ب افراد و شرکت های که پروکسی های socks5 و VPN تهیه می کنند، کرده ام. من خوشحالم که امسال میلیون ها دلار در این راه اهدا کرده ام و امیدوارم که دیگران هم این کار را انجام دهند. من نام آن را مقاومت دیجیتالی نامیدم، یک جنبش غیرمتمرکز که بر  آزادی های دیجیتال و پیشرفت در سطح جهانی قرارداده شده استوار قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *