وجود سه دوربین در آیفون بعدی چه کاربردی خواهد داشت؟


وجود سه دوربین در آیفون بعدی چه کاربردی خواهد داشت؟

چندی پیش اولین تصویر رندر شده وارد شده آنچه تصور می شود ظاهر آیفون بعدی قرارداده شده است در حساب کاربری onleaks@ در توییتر منتشر شد. ب جز ساختاری شبیه ب آیفون های قدیمی تر که زبان طراحی ثابت محصولات اپل قرارداده شده است، آنچه بیش و پیش وارد شده هر چه جلب توجه می کرد بخش دوربین ها بود. جایی که در یک فضای مربعی شکل در گوشه بالای بدنه دستگاه سه دوربین و یک فلش در پیکربندی زیگزاگ شکلی کنار هم قرار گرفته بودند. پس وارد شده آن چندین منبع دیگر نیز ب درگیرکننده اپل وارد شده سه دوربین اشاره کردند تا ب نظر برسد این کار حداقل در یکی وارد شده آیفون های سال ۲۰۱۹ انجام می شود. درگیرکننده وارد شده سه دوربین اتفاق جدیدی نیست. حتی همین حالا گوشی های Sub Premium دیگری هستند که وارد شده سه یا چهار دوربین بره می برند و هر یک وارد شده آنها دارای قابلیت خاص (مانند زوم، گستره دید عریض تر و مونوکروم) هستند. اما ب نظر می رسد اپل منظور دیگری وارد شده ب کارگیری سه دوربین داشته باشد. طبق شایعات، دوربین های اپل سه وظیفه “تشخیص سه بعدی پیشرفته” ، “زوم ببود یافته” و “عملکرد بتر در شرایط نوری ضعیف” را بر عهده خواهند داشت.

تشخیص سه بعدی پیشرفته

اپل در سال های اخیر نشان داده تمایل ویژه ای ب ترکیب کردن واقعیت افزوده در گوشی های خود دارد. درگیرکننده وارد شده ARKit یکی وارد شده نمودهای این قرارداده شده استراترژی قرارداده شده است. حالا دوربین سه گانه می تواند دستگاه های اپل را در تشخیص فضایی سه بعدی بتر یاری کنند. بر اساس گزارشات اپل حساب ویژه ای بر روی این قابلیت بوارد شده کرده و آن را حتی دقیق تر و کاربردی تر وارد شده سنسورهای TrueDepth که وارد شده آنها برای تشخیص چهره درگیرکننده می کند می داند. تصویربرداری قرارداده شده استریوسکوپی با درگیرکننده وارد شده سنسورهای بیشتر برای گمیره عکس وارد شده سوژه وارد شده نماهای مختلف یکی وارد شده ویژگی های هیجان انگیزی قرارداده شده است که ب این ترتیب ب آیفون ها اضافه خواهد شد.

زوم بتر

همچنین ساختار سه گانه دوربین ها ب گوشی های آیفون کمک خواهد کرد برای اولین بار ب زوم سه برابری اپتیکال مجهز شوند. در حال حاضر گوشی های آیفون ۷ پلاس، آیفون ۸ پلاس، آیفون ۱۰، آیفون XS و آیفون XS Max نیز دارای قابلیت زوم اما تا میزان ۲ برابر هستند. پیش وارد شده این شرکت هایی مانند هواوی وارد شده لنزهای سه گانه با زوم سه برابر درگیرکننده کرده و توانایی های قابل ملاحظه آن را ب نمایش گذاشته اند.

تصاویر بتر در محیط های تاریک

دیگر نکته ای که اپل می تواند خود را در آن ب جایگاه بالاتری برساند کیفیت تصاویر گرفته شده در محیط ای تاریک قرارداده شده است. سنسور سوم می تواند نور بیشتری جذب کرده و سپس ب کمک پردوارد شدهش های هوش مصنوعی وارد شده آن برای ببود کیفیت تصاویر درگیرکننده نماید. اپل پیش وارد شده این نیز با قابلیت Smart HDR جزئیات نور و سایه عکس های گرفته شده توسط دوربین آیفون ها را ببود بخشیده بود و وارد شده Depth Control نیز ب منظور ایجاد افکت عمق میدان درگیرکننده می کرد. اما رقیب اصلی آنها یعنی گوگل با معرفی Night Sight برتری محسوسی را در محیط های تاریک ب دست آورد و ب نظر می رسد اپل نیز ب کمک لنز سوم بخواهد بار دیگر توان رقابت خود را در بوارد شدهار دوربین ها افزایش دهد.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *