و اینک کارت گرافیک جدید GTX 1060 برای رقابت با RX 590!


و اینک کارت گرافیک جدید GTX 1060 برای رقابت با RX 590!

در روزهای اخیر، خبر تولید فوری یک کارت گرافیک با نام AMD RX 590 وارد شده معماری “ستاره قطبی” را برای شما منتشر کرده و حتی در روز گذشته، با خبر شده ایم که ایسوس نخستین محصول سفارشی خود با این تراشه را ب زودی راهی بوارد شدهار خواهد کرد. همانطور که در تحلیل سخت افزاری در زمینه بوارد شدهار کارت گرافیک های میان رده نیز بدان اشاره شد، بوارد شدهار این بخش با تسلط پایین هر ۲ شرکت NVIDIA و AMD همراه قرارداده شده است؛ هر چند که میان رده های GTX 1000 فروش ب مراتب بیشتری ب نسبت AMD RX ها دارند، اما ظاهرا انویدیا هم بدش نمی آید که در بوارد شدهار میان رده ب رقابت با AMD بپردوارد شدهد.

NVIDIA با معرفی RTX 2080/2080 Ti و RX 2070 در هفته های اخیر، بوارد شدهار کارت گرافیک های حرفه ای را در اختیار گرفته قرارداده شده است. فاصله پرفورمنس محصولات Turing با Vega زمین تا آسمان شده و در حال حاضر مانور اصلی آن بر روی بوارد شدهار کارت گرافیک های High-End بدون رقیب ادامه دارد. اما AMD با معرفی RX 590 در لیتوگرافی ۱۲ نانومتری، می تواند ثابت کند که ب این راحتی وارد شده رقابت خارج نخواهد شد که البته وجود یک رقیب برای NVIDIA همواره لوارد شدهم بوده قرارداده شده است!

اخبار جدید حاکی وارد شده آن هستند که انویدیا یک نسخه جدید وارد شده کارت گرافیک GTX 1060 را با حافظه های GDDR5X در بوارد شدهار ب فروش خواهد رساند. GTX 1060 GDDR5X می تواند مسکنی موقتی تا زمان آماده شدن RTX/GTX 2060 باشد تا در بوارد شدهار میان رده ب رقابت RTX 590 برود. تراشه های سریعتر GDDR5X می تواند پهنای باند ۲۴۰~۲۶۴ گیگابایت در ثانیه را ب این کارت گرافیک تزریق کرده و با توجه ب پهنای باند ۲۱۰ گیگابایت فعلی، شاهد افزایش پرفورمنس نسبتا چشمگیری خواهیم بود. ب هر حال حافظه VRAM در کارت گرافیک ها بسیار حیاتی قرارداده شده است و باید دید که آیا این کارت گرافیک چگونه ب رقابت با RX 590 خواهد پرداخت.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *