پتریوت وارد شده حافظه ارزان قیمت SSD NVMe M.2 P300 رونمایی کرددر سالیان نه چندان دور، امکان خرید یک حافظه SSD برای همگان وجود نداشت چرا که این قطعات قیمت بالایی داشتند اما هر چه جلوتر رفتیم، با وسیع‌تر شدن این محصولات و پیدایش فناوری‌های جدید، قیمت حافظه‌های جامد شکست تا امروزه حتی سیستم‌های ارزان قیمت و نه چندان حرفه‌ای نیز بتوانند وارد شده این قطعات مهم بره‌مند شوند.

پتریوت، سوارد شدهنده نام آشنای حافظه‌های ذخیره‌سوارد شدهی روز گذشته سری جدیدی وارد شده SSDهای خود را با نام P300 رونمایی کرد. این محصولات که در فرم فاکتور  M.2 2280 طراحی شده‌اند و سوارد شدهگار با اسلات‌های معمول PCIe 3.0 x4 هستند، در ظرفیت‌های ۱۲۸ گیگابایت تا ۲ ترابایت روانه بوارد شدهار خواهند شد. پتریوت در این SSD وارد شده معماری فاقد تراشه DRAM درگیرکننده کرده و ب تراشه فلش ۳D NAND مجهز شده که جزئیاتی راجع ب این تراشه در دسترس نیست. پتریوت کنترلر سری جدید SSDهای خود را با عبارت “نسل بعدی کنترلرهای میان رده” توصیف می‌کند اما مدل کنترلر آن را دقیقا مشخص نکرده قرارداده شده است. اما احتمالا P300 مجهز ب کنترلر PS5013-E13T کمپانی Phison قرارداده شده است.

سرعت خواندن تصادفی اطلاعات در حافظه P300 در نسخه‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی ۱۷۰۰ مگابایت بر ثانیه ذکر شده در حالی که در مدل یک ترابایتی این مشخصه میتواند تا ۲۱۰۰ مگابایت بر ثانیه افزایش پیدا کند. وارد شده نظر سرعت نوشتن تصادفی دیتا نیز مدل‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی می‌توانند ب ترتیب ب نرخ ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ مگابایت بر ثانیه دست پیدا کنند و در مدل ۱ ترابایتی سرعت خواندن ب ۱۶۵۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. بدون در نظر گمیره ظرفیت ذخیره‌سوارد شدهی، عملکرد کلی SSDهای سری P300 پتریوت مشاب یکدیگر هستند. برای این SSD نرخ سرعت خواندن ۲۹۰۰۰۰ IOPS و نرخ سرعت نوشتن ۲۶۰۰۰۰ IOPS عنوان شده قرارداده شده است.

طول عمر مدل‌های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی حافظه P300 ب ترتیب ۸۰ TBW و ۱۶۰ TBW (میزان نوشتن اطلاعات ب ترابایت) و برای مدل ۱ ترابایتی ۳۲۰ TBW عنوان شده قرارداده شده است. پتریوت سری P300 را با گارانتی ۳ ساله محدود وارد بوارد شدهار می‌کند. قیمت پایه این محصول برای مدل ۱۲۸ گیگابایتی فقط ۳۴٫۹۹ دلار قرارداده شده است و ظرفیت ۲ ترابایتی با قیمت ۳۲۴٫۹۹ دلار ب فروش می‌رسد.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *