پردوارد شدهنده قدرتمند آیفون XS می‌تواند راه را برای یک ARM MacBook هموار کند


پردوارد شدهنده قدرتمند آیفون XS می‌تواند راه را برای یک  ARM MacBook هموار کند

کمی بعد وارد شده ارائه آیفون XS، XS Max و آیفون XR در ماه گذشته که همه آن‌ها مجهز  نسل بعدی چیپ‌های بیونیک A12 بودند، با توجه ب تکامل چیپ‌های سری A گفته شده شد که مکبوک‌های  ARM ب زودی ارائه خواهند شد. یک مقایسه بین چیپ A12 و پردوارد شدهنده‌های دسکتاپ نشان داده قرارداده شده است که اپل ب میزان قابل توجهی A12   ارزان فروخته قرارداده شده است و تنوع در چیپ می‌تواند مکبوک‌ها را ب سطح دیگری ببرد. 

چند هفته پیش یک مقایسه در توییتر بین آیفون XS و مکبوک Pro توجهات را ب خود جلب کرد:

این توییت پیش وارد شده رسیدن آیفون XS  ب دست کاربران پست شده بود. پیش وارد شده اینکه کسی A12  بیونیک را برای آنالیز و بنچمارک  را زیر ذره‌بین قرار دهد. در یک پست فنی در یک کاربر Reddit یا نام وینتر چارم چیپ A12 را با Xeon 8176  و Core i7-6700k اینتل و AMD EPYC 7601 بر روی بنچمارک Spec2006 مورد مقایسه قرار داد. اگر شما ب دنبال دانستن بیشتر درباره آیفون XS و بخصوص چیپ آن هستید این مقایسه بسیار می‌تواند موردتوجه شما قرار بگیرد. 

مقایسه بالا نشان می‌دهد که A12 اپل با توجه ب سرعت ساعت پایین‌تر و مصرف انرژی کم‌تر عملکردی مشاب و یا بتر نسبت ب سایر پردوارد شدهنده‌ها دارد.

وینتر چارم در ادامه توضیح می‌دهد که A12  مزایای دیگری را نیز ارائه می‌کند. وارد شدهجمله این مزایا می‌توان ب طراحی برای دستورالعمل‌های بیشتر در هر چرخه و کش بیشتر نسبت ب برترین پردوارد شدهنده‌های دسکتاپ و سرور اینتل یا AMD  اشاره کرد. وی نتیجه‌گیری کرده قرارداده شده است که A12 تقریباً ب پردوارد شدهنده‌های دسکتاپ و سرور x86  رسیده قرارداده شده است. این چیزی قرارداده شده است که ب‌سختی می‌توان درباره سایر پردوارد شدهنده‌های موبایل ب آن اشاره کرد. 

علاوه بر این‌ها اپل اگر بخواهد می‌تواند یک مکبوک با درگیرکننده وارد شده  A12X  را بسوارد شدهد. چارم در این باره می‌گوید:

“با توجه ب تکامل قدرت، اپل حالا می‌تواند یک مکبوک `A12X را بر پایه سه هسته بدون فن ۱۱ واتی بسوارد شدهد و ۶ هسته کوچک را برای عملکرد بتر در آن قرار دهد. عمر باتری در این حالت می‌تواند فوق‌العاده باشد. در چند نسل بعد، آن‌ها ممکن قرارداده شده است این کار را قرار دادن ۸ هسته ۲۹ واتی بزرگ و البته بر اساس سیستم خنک‌کنندگی امروزی، این کار را در یک مکبوک قوی‌تر انجام دهند. “

 البته همه این‌ها هم‌اکنون حدس و گمان هستند. رقبای اپل هم‌اکنون درحال ساخت دستگاه‌های  ویندوز  بر پایه چیپ‌های ARM کوآلکوم هستند. همچنین ما گزارشاتی را نیز می‌شنویم که اپل در حال فعالیت‌هایی برای ارائه دستگاه‌های مک بر پایه ARM می‌باشد، حرکتی می‌تواند باعث کاهش اتکا آن ب سیلیکون‌های اینتل شود. البته تا کنون هیچ‌کدام وارد شده این گزارشات مورد تأیید اپل قرار نگرفته‌اند.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *