پشت صحنه سری Mate هواوی وارد شده زبان این شرکت


پشت صحنه سری Mate هواوی وارد شده زبان این شرکت

مدت زمان زیادی وارد شده رونمایی هواوی وارد شده سری خیره‌کننده P20 نمی‌گذرد تا این شرکت بار دیگر پیشتوارد شدهی خود را در حوزه دوربین گوشی‌های هوشمند تثبیت کند. این رونمایی، با پرده‌برداری وارد شده محصول دیگر این شرکت یعنی PORSCHE DESIGN HUAWEI Mate RS که با همکاری شرکت پورشه دیزاین طراحی شده و قیمت بسیار بالایی دارد همراه شد. شاید هواوی و اپل تنها تولیدکنندگان گوشی هوشمند هستند که می‌توانند گوشی‌های خود را در این سطح، قیمت‌گذاری کنند. اگر سری P را نقطه تقاطع بین تصورات مهندسی و راهکارهای مدگرایانه بدانیم، سری Mate، تصویری بارز وارد شده فرهنگ مهندسی هواوی ب حساب می‌آید. برای هواوی، این دو سری وارد شده محصولات، در روندی نه‌چندان متفاوت وارد شده آنچه بوارد شدهیگران مرد و زن نقش اول، فیلم را ب پیش می‌برند، متمم یکدیگر هستند.

 اوج گیری هوآوی با Mate:

در واقعیت، اوج گمیره هواوی در بوارد شدهار موبایل، هم‌سو با توسعه تاریخ سری Mate این شرکت قرارداده شده است. این جمله که سری Mate هواوی، مهم‌ترین سری در تمام دستگاه‌های در سطح پرچمدار تولید چین ب حساب می‌آیند، امری قرارداده شده است که همه با آن موافق هستند. با وجود این، دقرارداده شده استان موفقیتی که این سری ب خود دیده، کاملاً دراماتیک قرارداده شده است: این دقرارداده شده استان، شامل رقبای خودشیفته و مغرور و در آن‌سو، تحلیل‌های دقیق بوارد شدهار و تعهد هواوی ب پیروزی در بوارد شدهار گوشی‌های بالارده‌ها قرارداده شده است.

این دقرارداده شده استان در اوایل ۲۰۱۳ یعنی زمانی که هواوی خیلی آرام و بی‌سروصدا سری جدید محصولات خود را با عنوان Mate عرضه کرد کلید خورد؛ سری که بزرگ‌ترین نکته مثبت فروش آن، صفحه‌نمایش بزرگ بود. هواوی ب جای قراردادن این محصول در سری های قبلی خود مانند سری قدیمی D که در بوارد شدهار پرچمداران و گوشی‌های رده‌بالا تثبیت شده بود، سری جدیدی را ایجاد کرد.

دستگاه یادشده یعنی اولین گوشی وارد شده سری Mate هواوی، توانست ب موضوعی جذاب برای علاقمندی مدیران اپراتورهای همراه و رسانه‌ها مبدل شود. آن‌ها اولین کسانی بودند که این دستگاه را شناسایی و درخوقرارداده شده است کردند و همگی آن‌ها پیگیر نسل بعدی این دستگاه‌ها شدند. شاید همین بوارد شدهخورد، این اعتماد ب نفس را ب هواوی داد تا ب پیش برود. در واقع تا پیش وارد شده این، هواوی قادر نبود عرضه هیچ یک وارد شده محصولات سریD  یا P را در سرزمین اصلی خود یعنی چین، عملی سوارد شدهد. هواوی ب پیروزی کامل و مطلق در بوارد شدهار موبایل نیوارد شده داشت وگرنه ب هواویی که امروز می‌شناسیم تبدیل نمی‌شد.

در سال پس وارد شده آن، هواوی نسل دوم سری Mate‌ یعنی Mate 2 را عرضه کرد. پس وارد شده این بود که چیپ‌ست های ساخت هواوی، وارد نسل نُهم تولید خود شد. تعهد و پیش‌بینی هواوی برای درگیرکننده وارد شده چیپ‌ست ساخت خود، قابل تحسین قرارداده شده است. پس وارد شده اولین سال‌های سخت و طاقت‌فرسا، سری Kirin 9 ب بترین شریک برای گوشی‌های سری Mate تبدیل شد. Mate 2 روی شانه‌های پرتوان سری قبل وارد شده خود توسعه بیشتری پیدا کرد: این محصول وارد شده صفحه‌نمایش بزرگ بره‌مند شده، پاسخ نیوارد شدههای کاربران و مشتریان را در خود جا داده، طول عمر باتری بالایی داشت و دامنه کاربری آن گسترش یافت تا کاربران دولتی و شرکتی را هم پوشش دهد.

 

فرصتی رقبا ب هوآوی دادند:

با وجود این، هواوی همچنان ب یک فرصت و شانس نیوارد شده داشت که کمی پس وارد شده آن ایجاد شد. سامسونگ با تمرکز زیاد روی سری S محصولات خود، تمرکزش را روی سری Note کاهش داد؛ سری محبوبی که کاربران سامسونگ وارد شده درگیرکننده وارد شده آن لذت می‌بردند. این امر، فرصت را ب سری Mate هواوی داد تا بوارد شدهار را تصاحب کند.

در پایان، با حرکت ب مووارد شدهات هر دو دسته مزایای داخلی و خارجی، سری Mate ب رشد انفجاری رسید. در مدت زمان اجرای IFA 2014، هواوی با رد کردن سری ۳، ۴ و ۵، وارد شده Mate 7 رونمایی کرد.

در مصاحب پس وارد شده این رویداد، مدیرعامل هواوی یعنی Richard Yu گفت: ما توانستیم ب ببود عملکرد قابل توجه دست پیدا کنیم. وارد شده نقطه‌نظر فنی، ما چند نسل ب سمت جلو جهش داشته‌ایم. وارد شده همین رو در طرح نامگذاریمان هم چند نسل را فاکتور گرفتیم. اجوارد شدهه دهید در ادامه بررسی روی دستگاه پرطرفداری که سرنوشت هواوی را تغییر داد داشته باشیم.

با مقرن کاربری که دو نسل قبلی ایجاد کرده بودند و صفحه‌نمایش بزرگ، Mate 7 را باید نمادی وارد شده یک موفقیت خالص فناورانه ب حساب آورد: این محصول اولین گوشی هوشمند اندرویدی قرارداده شده است که وارد شده قابلیت بوارد شدهکردن قفل با درگیرکننده وارد شده سنسور تشخیص اثرانگشت بره می‌برد و همچنین اولین دستگاه در جهان قرارداده شده است که ب تراشه هشت هسته‌ای ناهمگون (دارای هسته‌های پرداشی با فرکانس‌های مختلف) و همچنین نسبت زیاد و قابل توجه صفحه‌نمایش ب بدنه مجهز شده قرارداده شده است.

با توجه ب اینکه دستگاهی مناسب در زمان مناسب پرده‌برداری شد، Mate 7 ب موفقیت تجاری عظیمی مبدل شد. در زمان پرده‌برداری، تقاضای بوارد شدهار ب حدی بالا بود که بخش تامین، زمان دشواری را برای دنبال کردن میزان تقاضا سپری کرد. HUAWEI Mate 7 وارد شده فروش چشمگیر هفت میلیون دستگاه در زمان حضور در بوارد شدهار بره برد. وارد شده زمانی که آقای Yu سکان هدایت بخش تجارت همراه هواوی را در دست گرفت شرکت را ب نحوی هدایت کرده تا دستگاه‌هایی ساده، دلپسند و باکیفیت را برای هدف قراردادن بوارد شدهار محصولات رده بالا توسعه دهد. موفقیت Mate 7 تاکید بیشتری روی فلسلفه بوارد شدهار او داشت:‌ محصولات اصلی پرچمدار باید قابلیت‌های تاثیرگذاری را ب نمایش بگذارند. هواوی و Yu هر دو معتقدند مسیر رسیدن ب موفقیت را تنها با محصولات قدرتمند می‌توان طی کرد.

 

تمایز معنادار برای اولین بار:

ب دنبال Mate 7، هواوی وارد شده محصولی متمایز وارد شده برند خود یعنی Mate S پرده‌برداری کرد. این محصول طراحی ویژه‌ای داشت که ب اندوارد شدهه کافی و حتی با درنظر گمیره قرارداده شده استانداردهای امروزی، مدرن بوده و وارد شده بدنه پشتی خمیده و ارگونومیک بره می‌برد. این محصول، قیمت ب مراتب بالاتری در مقایسه با Mate 7 داشت. شاید هواوی با این محصول در حال تجرب این امر بود که چگونه می‌توان شگفتی مهندسی را با هنر ترکیب کرد تا محصولی را تولید کرد که بترین‌ها را پشت‌سر می‌گذارد؟ برای هواوی، این محصول نیوارد شده نبود تا فروش خوبی داشته باشد. هواوی بدون وقفه، عملکرد خود را در سری محصولات پرچمدار، ببود داده قرارداده شده است و وارد شده نحوه نام‌گذاری می‌توان مشاهده کرد که هواوی قصد داشت Mate S را ب محصولی مبدل کند که چراغ راهنمای آینده را وارد شده نسل پیشین گرفته و در دستان خود نگه دارد.

اما در عوض، چراغ راه ب Mate 8 سپرده شد که طراحی و قیمت آن نزدیک‌تر ب سری Mate بود. پس وارد شده این، Mate 9 شگفت‌انگیز وارد شده راه رسید که وارد شده طراحی نوآورانه و در عین حال آشنا بره می‌برد. سخن شما صحیح قرارداده شده است! Mate 9 با الگوبرداری وارد شده زبان طراحی مشاب با Mate S طراحی شد اما نسخه توسعه یافته‌تری وارد شده آن ب حساب می‌آید که ب DNA طراحی هواوی که توسط پرچمدارهای این شرکت تفسیر و توضیح می‌شود، نزدیک‌تر قرارداده شده است.

 

هوش مصنوعی ب بوارد شدهی وارد می شود:

اگر سامسونگ مانع پیشرفت هواوی نشده بود، Mate 9 Pro وارد شده صفحه‌نمایشی با شیشه خمیده بره‌مند می‌شد  تا ب راحتی در تاریخ ب عنوان یکی وارد شده چشم‌نووارد شدهترین دستگاه‌های سری Mate شناخته شود. اما پاسخ هواوی در قالب Mate 10 نمود پیدا کرد: پرچمداری که همچنان می‌تواند بدون طراحی خمیده، فوق‌العاده باشد! هواوی توانست با سری Mate 10 Huawei ب اولین تولیدکننده گوشی هوشمند مبدل شود که وارد شده قابلیت هوش مصنوعی در بخش سخت‌افزاری خود بره‌مند شده قرارداده شده است. NPU یا همان واحد پردوارد شدهش عصبی روی این دستگاه، وظیفه محاسبات برپایه الگوریتم‌های هوش مصنوعی را عهده‌دار شده قرارداده شده است و می‌تواند این امر را با سرعت و بره‌وری بتری انجام دهد. ب این طریق، هواوی توسعه تکنولوژی هوشمندانه متمرکز روی مشتریان را ببود داد. این راهکار وقتی بیشتر ب تایید رسید که اپل هم وارد شده این روند در آیفون ده خود تبعیت کرد. این اتفاق، اعتماد ب نفس هواوی را ببود داده و بدون شک ب عاملی برای تغییر برنامه‌های کوالکام مبدل شد.

برخلاف هواوی و اپل که محاسبات هوش مصنوعی را در دستگاه‌های خود ب پردوارد شدهنده مستقل AI واگذار کردند سامسونگ همچنان ب درگیرکننده وارد شده تراشه‌های GPU (پردوارد شدهشگر گرافیکی) و DSP (پردوارد شدهشگر مبدل سینگا‌های معمولی ب دیجیتال) برای این امر ادامه داد. وارد شده طرف دیگر، Snapdragon 835 ب قابلیت‌های هوش مصنوعی مجهز نشد. این امر، شرایط شرکت‌های چینی تولیدکننده گوشی هوشمند را برهم زد؛ آن‌ها هم خوقرارداده شده استار ایفای نقش در حوزه هوش مصنوعی بودند. این در حالی قرارداده شده است که قابلیتی ویژه که برای تشخیص سوژه و صحنه با درگیرکننده وارد شده هوش مصنوعی درگیرکننده می‌شود نیز محبوبیت ویژه‌ای بدست آورد؛ قابلیتی که با عنوان عکاسی با هوش مصنوعی یا همان AI Photography شناخته می‌شود.

با افزایش درگیرکننده وارد شده قابلیت عکس‌برداری توسط هوش مصنوعی، مسیر حرکتی هواوی همچنان ادامه داشت. در واقع، مزایایی که این شرکت در مقایسه با دیگر طراحان تراشه در زمینه توان محاسباتی دارد، این اعتماد ب نفس و فرصت را ب آن‌ها داد تا تمرکز دو برابری روی هوش مصنوعی داشته باشند: این امر ب بومی سوارد شدهی اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی منجر شده و اکوسیستم هوش مصنوعی را برپایه پلتفرم HiAI این شرکت توسعه داد. سرمایه‌گذاری روی این راهکارها در نهایت امر باعث شد هواوی موقعیت پیشتوارد شدهی خود را در بوارد شدهار تثبیت کرده و قوت ببخشد.

 

ایستگاه بعد کجقرارداده شده است؟

اینکه بگوییم عرضه تمامی دستگاه‌های سری Mate توانست مطابق با پیش‌بینی‌های داغ در میان هسته اصلی کاربران این برند پیش برود، تقلیل سطح حقایق قرارداده شده است و قطعاً واقعیت ب این مورد محدود نمی‌شود. اما هواوی نیز بدون چالش‌های خاص خود نیست. مشخص کردن این امر که گزینه بعدی که می‌تواند باعث تداوم سلطنت این برند شود چیست، شاهکار کمی نخواهد بود. بعد وارد شده هوش مصنوعی، چه تکنولوژی خواهد آمد؟ در پاییز پیش رو پیگیر اخبار باشید تا ب پاسخ این سوال برسید. 

 

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *