پیرمرد روستایی گرب وحشی که تمام مرغ هایش را تلف کرده بود ب هوا تحویل داد

۹ بمن ۱۳۹۶

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): چند رور قبل یکی وارد شده اهالى روستاى مرغوب واقع در بخش دیهوک طبس با اداره هوا این شهرستان تماس گرفته و اعلام نمود یک جانور وحشی درون قفس مرغ هایش گرفتار شده قرارداده شده است.

اسداله حاتمی رئیس اداره حفاظت هوا شهرستان طبس در این باره گفت: بلافاصله نیروهای هوا جهت رسیدگی و بررسی موضوع عوارد شدهم روستای مربوطه شدند.

محیط بانان وارد خانه شده و متوجه شدند یک گرب وحشی پس وارد شده ورود ب قفس مرغ های این روستایی تمام مرغ های داخل قفس را که کلا پنج عدد بودند را وارد شده پای درآورده و یکی وارد شده آنها را خورده اما خودش درون قفس گرفتار شده قرارداده شده است.

تصویر: گرب وحشی در کنار لاشه پنج مرغى که وارد شدهبین برده درون قفس گرفتار شده و همانجا نشسته قرارداده شده است

یکی وارد شده محیط بانان با دستکش مخصوص وارد قفس شده و گرب وحشی را بدون هیچ آسیبی زنده گیری نمود.

روستاى مرغوب در حاشیه پناهگاه حیات وحش نایبندان قرار دارد. گرب وحشی زنده گیرى شده نیز اطراف روستا و در زیستگاه طبیعی خود رهاسوارد شدهی شد.

آقای محمدرضا آسیابان پیرمردی که در روستای محروم مرغوب وارد شده توابع بخش دیهوک طبس زندگی می کند علی رغم اینکه همین پنج مرغ تخمگذار را داشته و تمامی آنها توسط گرب وحشی وارد شدهبین رفته بودند، حاضر ب آسیب رساندن ب گرب وحشی نشده و آن را ب اداره هوا تحویل داد.

این پیرمرد روستایی ب راحتی می توانست گرب وحشی را وارد شده بین ببرد اما حاضر ب این اقدام نشده و حتی با پیشنهاد همسایه ها برای کشتن گرب وحشی مخالفت کرده بود.

بدون شک دام اهلى و طیور سرمایه اصلى زندگى روستائیان محسوب میشود و معاش روزانه خانوادهایشان بخصوص در مناطق محروم ب آنها وابسته قرارداده شده است.

آقای آسیابان با قلب بزرگ خود نشان داد انسانیت و شرافت بسته ب نگاه انسان ها ب جهان هستى قرارداده شده است و ب ثروت، تحصیلات یا محل زندگی ارتباطی ندارد.

+۲۵۰
۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *