کارت گرافیک های اینتل بلای جان AMD و NVIDIA می شوند!


کارت گرافیک های اینتل بلای جان AMD و NVIDIA می شوند!

چندی پیش ب تولید کارت گرافیک مجزا توسط “اینتل” اشاره کردیم؛ پس وارد شده هجرت راجا کادوری وارد شده AMD ب Intel، ایشان سرپرستی تیم بخش GPU در اینتل را بر عهده گمیرهد. پر واضح بود که اینتل قصد دارد تا ب طور جدی وارد حوزه تولید تراشه های گرافیکی شود و این اتفاق نیز ب زودی خواهد افتاد. حال آقای Brian Krzanich وارد شده مدیران ارشد اینتل، تائید کرده قرارداده شده است که این شرکت در سال ۲۰۲۰ ب طور دائمی و رسمی ب جمع تولید کنندگان کارت گرافیک می پیوندد.

توئیت آقای Raja Koduri نیز حاکی وارد شده آن قرارداده شده است که تا ۲ سال آینده صنعت GPU شوکه خواهد شد، یعنی اینتل ب طور جدی رقیب AMD و NVIDIA خواهد شد؛ اما باید بدانید که این دو شرکت سالهای بسیاری را در این حوزه فعالیت کرده و سرمایه های فراوانی را خرج تجارب گاه گران قیمت خود کرده اند.

این نخستین تلاش اینتل برای تولید کارت گرافیک نیست، نزدیک ب ۲۰ سال پیش نیز این شرکت یک کارت گرافیک ساده را برای ترویج قرارداده شده استاندارد اینترفیس AGP ارائه کرده بود که در برابر رقبایی نظیر ۳DFX Voodoo 2 و NVIDIA Riva 128/TNT در آن زمان شکست خورده بود. اما اینبار بوارد شدهی با وجود یک مدیر با تجرب بخش گرافیک، ب گونه دیگر رقم خواهد خورد. GIF زیر نیز شوخی طرفداران NVIDIA با خبر شوکه کردن بوارد شدهار GPU توسط آقای کادوری قرارداده شده است 🙂

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *