کامپیوتری که در کف دستان شما جا می‌شود: با iLife MP8 آشنا شوید


میکرو کامپیوتر iLife MP8

هر روز که می‌گذرد ما قادر هستیم کامپیوترهای کوچک‌تری نسبت ب گذشته تولید کنیم ولی در نهایت ب نقطه‌ای می‌رسیم که دیگر جایی برای ببود آن نمی‌ماند. این ادعا را یک شرکت تولیدکننده‌ی چینی با نام iLife ب اثبات رسانده قرارداده شده است. آخرین محصول این شرکت میکرو کامپیوتر iLife MP8 قرارداده شده است که اخیرا در جریان نمایشگاه جهانی وسایل الکترونیکی ۲۰۱۹ و در کنار چند محصول دیگر معرفی شد.

اطلاعات رسمی و دقیقی وارد شده اندوارد شدهه‌ی این کامپیوتر کوچک در دسترس نیست ولی آن‌طور که در تصاویر مشخص قرارداده شده است، ب راحتی در کف دست افراد جا می‌شود. می‌شود حدس زد که طول، عرض و ارتفاع این میکرو کامپیوتر ۲ اینچ باشد. بخش بزرگی وارد شده اطراف آن را پورت‌ها تشکیل داده‌اند که شامل HDMI، USB Type-C، دو پورت USB 3.0، جای کارت حافظه‌ی MicroSD و جک صدای ۳.۵ میلی‌متری می‌شود. هیچ‌گونه مکان دیگری برای وصل کردن برق روی آن دیده نمی‌شود و ب راحتی می‌توان فرض کرد که برای این‌کار وارد شده پورت USB-C و آداپتور دیواری درگیرکننده خواهد شد.

iLife MP8 کوچک‌ترین کامپیوتر دارای ویندوز ۱۰ قرارداده شده است

اجزای دیگر این میکرو کامپیوتر نیز درست مثل اندوارد شدهه‌ی خودش کوچک هستند. در داخل آن یک پردوارد شدهنده‌ی مرکزی چهار هسته‌ای Intel Celeron N4100 ب همراه رم ۴ گیگابایتی LPDDR3 و ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سوارد شدهی حالت جامد وجود دارد.

میکرو کامپیوتر iLife MP8 دو نوع دارد. یکی با چارچوب فلزی و دیگری با چارچوب پلقرارداده شده استیکی. بخش بالایی نسخه‌ی فلزی صاف قرارداده شده است و تهویه هوا وارد شده طریق اطراف آن صورت می‌گیرد. در حالی که تهویه‌ هوای نسخه‌ی پلقرارداده شده استیکی در بالای آن قرار دارد. البته هر دو نسخه دارای یک پنکه‌ی کوچک در داخل‌شان نیز هستند که ب خنک نگه داشتن آن کمک می‌کند.

میکرو کامپیوتر iLife MP8

اما جالب‌ترین نکته‌ی این کامپیوتر کوچک این قرارداده شده است که سیستم عامل آن ویندوز ۱۰ قرارداده شده است. متاسفانه هنوز قیمت آن مشخص نیست و در کل اطلاعات موجود وارد شده آن در همین حد بوده و معلوم نیست که آیا این شرکت چینی قصد عرضه‌ی آن را در آمریکا و سرتاسر جهان دارد یا خیر. ب نظر می‌آید این میکرو کامپیوتر بیش وارد شده هر چیز دیگری یک نمونه‌ی اولیه برای اثبات عملی بودن طرح مفهومی آن باشد که شرکت iLife برای نشان دادن قابلیت‌های خود ب شرکایش آن را ساخته زیرا ب احتمال بسیار زیاد تقاضای زیادی برای چنین کامپیوترهای کوچکی نخواهد بود.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *