کاهش قابل ملاحظه دما و بارش برف مناطق شمال و غرب کشور را در بر می‌گیرد

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): وارد شده روز جمعه ۶ بمن ۱۳۹۶ کاهش دما در نوار غربی کشور آغوارد شده می‌شود و تا اوایل هفته ادامه خواهد داشت.

ب گزارش روابط عمومی سوارد شدهمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سوارد شدهمان گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی همراه با کاهش قابل ملاحظه دما، بارش برف بیش‌تر مناطق شمال غرب، غرب، شمال، قرارداده شده استان‌های حاشیه البرز، مرکز و شمال شرق کشور را در بر می‌گیرد.

کاهش دما در نوار غربی کشور وارد شده روز جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۶ آغوارد شده می‌شود و تا اوایل هفته نیز افت قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

روند کاهش دما تا روز دوشنب در سواحل شمالی کشور ادامه می‌یابد و اوایل هفته بعد، بارش در بسیاری وارد شده این مناطق ب صورت برف می‌باشد.

اطلاعیه شماره ۹۱ سوارد شدهمان هواشناسی:

با نزدیک شدن سامانه بارشی وارد شده سمت شمال غرب در روز جمعه ناحیه ی بارش ب مرکز کشور و ارتفاعات غربی و مرکزی البرز گسترش می یابد.

همچنین با کاهش دما بتدریج  در روز شنب بارش در غرب دامنه های البرز و زاگرس غالبا ب شکل برف خواهد بود. کاهش دما وارد شده روز شنب تا یکشنب قابل توجه خواهد بود و انتظار می رود صبح یکشنب مناطق سردسیر در آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل کمینه دما ب ۱۵- تا ۲۰- درجه سلسیوس برسد.

همچنین کاهش قابل ملاحظه دما در سواحل دریای خزر وارد شده روز شنب تا یکشنب خواهد بود و در مناطق جلگه ای گیلان کمینه دما ب حدود ۵- درجه سلسیوس خواهد رسید.

بر این اساس پیش بینی وضع هوا برای دو روز آینده بصورت زیر خواهد بود:

جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۰۶ :  بارش برف در قرارداده شده استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،  دامنه های شمالی البرز در گیلان و غرب موارد شدهندران و کردستان، و بارش باران در کرمانشاه، شمال ایلام، همدان، مرکزی، چهارمحال بختیاری، ارتفاعات خوزستان، زنجان، قزوین، و البرز و تهران که در ارتفاعات بارش برف پیش بینی میشود

شنب مورخ ۱۳۹۶/۱۱/۰۷: بارش برف در قرارداده شده استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، چهارمحال بختیاری و بارش باران در گیلان، غرب و ارتفاعات موارد شدهندران، گلستان، ارتفاعات خوزستان، زنجان، قزوین، لرستان، البرز، تهران که در مناطق کوهستانی و سردسیر این قرارداده شده استانها بارش ب شکل برف خواهد بود و پیش بینی می شود که بتدریج در سایر مناطق قرارداده شده استانهای یاد شده نیز بارش برف رخ دهد.

کاهش دما در شمال غرب و غرب کشور بین جمعه تا شنب و در مناطق شمال، مرکز و تهران بین شنب تا یکشنب قابل توجه خواهد بود و هوای نسبی سرد تا سه شنب هفته آینده تداوم خواهد داشت بطوریکه کمینه دما در روز یکشنب در شمال غرب در برخی مناطق ب حدود ۲۰- درجه سلسیوس خواهد رسید و در سواحل شمالی کمینه دما در صبح دوشنب بین ۲- تا ۶- درجه سلسیوس خواهد رسید. مجددا روند افزایش دما وارد شده روز چهارشنب پیش بینی می شود.

شایان ذکر قرارداده شده است که وارد شده روز شنب تا اواخر یکشنب در برخی مناطق بخصوص جاده های کوهستانی شمال، شمال غرب و دامنه های البرز بارش برف همراه وزش باد موجب کولاک و کاهش دید خواهد شد.

۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *