کاهش ۵۰ درصدی فروش آیفون در هند، خبر وارد شده مشکلاتی فراتر وارد شده چین می‌دهد


کاهش 50 درصدی فروش آیفون در هند، خبر وارد شده مشکلاتی فراتر وارد شده چین می‌دهد

با وجود آنکه آشکارا اعلام می‌شود که بوارد شدهار چین، دلیل اصلی افت فروش  جهانی گوشی‌های آیفون اپل قرارداده شده است، حالا عملکرد ضعیف این کمپانی در بوارد شدهار هند نشانه‌ای وارد شده بزرگتر بودن دامنه مشکلات قرارداده شده است. Economics Times امروز گزارش داده قرارداده شده است که میزان فروش غول کوپرتینویی در بوارد شدهار هند ۵۰ درصد افت داشته قرارداده شده است.

با توجه ب داده‌های ب دست آمده توسط موسسه تحقیقاتی کانترپوینت میزان فروش اپل در سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۱٫۶ تا ۱٫۷ میلیون دستگاه بوده قرارداده شده است، این در حالیست که سال ۲۰۱۷ میزان فروش دستگاه‌های آیفون در هند ۳٫۲ میلیون بوده قرارداده شده است. دلیل اصلی این کاهش فروش قیمت بالا و رقابت شدید آیفون‌های اپل با پرچمدارهایی با قیمت بسیار پایین‌تر مانند گوشی‌های وان‌پلاس قرارداده شده است. در بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ میزان فروش گوشی‌های اپل دو برابر شده بود و وارد شده ۱٫۵ میلیون دستگاه ب ۳٫۲ میلیون رسیده بود. این میزان افزایش ربط نسبتاً مستقیمی با افزایش میزان فروش گوشی وارد شده ۸۰ میلیون دستگاه در سال ب ۱۵۰ میلیون دارد. اما متأسفانه برای اپل این وضعیت پایدار نبود و میزان فروش دستگاه‌های آن را ب سال پیش بوارد شدهگردانده قرارداده شده است.

بوارد شدهار روب رشد و کاهش میزان فروش اپل باعث شده سهم کوپرتینویی‌ها در هند ب شدت کاهش داشته باشد. در واقع پس وارد شده گمیره ۲٫۳ درصد و ۲٫۴ درصد وارد شده سهم بوارد شدهار در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، حالا گوشی‌های آیفون تنها ۱٫۲ درصد وارد شده سهم بوارد شدهار هند را ب خود اختصاص داده‌اند. در حال حاضر مشخص نیست که اپل تصمیم دارد چگونه کاهش محسوس میزان فروش محصولات خود در بوارد شدهار هند را جبران کند، اما شاید ورود گوشی نسبتاً اقتصادی این کمپانی، یعنی iPhone XR ب بوارد شدهار هند بتواند تا حدی این ضرر را برای آنها جبران کند. این گوشی می‌تواند در نقش گوشی iPhone SE2، نسل دومی وارد شده گوشی‌ای که وارد شده محبوبیت فوق‌العاده‌ای در میان کاربران هندی برخوردار بود ظاهر شود.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *