کرم مخربی که تلویزیون های شما را خراب خواهد کرد!


کرم مخربی که تلویزیون های شما را خراب خواهد کرد!

تلویزیون و تی وی باکس های امروزی دارای سیستم عامل های خاص و عمومی هستند. وارد شده جمله آنها اندروید تی وی (Android TV) و فایر تی وی (Fire TV) قرارداده شده است. ب توارد شدهگی یک بد افزار اینترنتی در این ۲ سیستم عامل شناسایی شده قرارداده شده است که می توان نگران کننده باشد؛ بد نیست بدانید که بسیاری وارد شده تلویزیون های موجود در بوارد شدهار ایران نیز ب این ۲ سیستم عامل مجهز هستند.

بد افزار مورد نظر وارد شده طریق Android Debug Bridge میزان آسیب پذیری را شناسایی می کند. ADB یک مسیر برای توسعه دهندگان قرارداده شده است که ب وسیله آن، امکان دسترسی وارد شده راه دور برای آنها فراهم می گردد. در برخی وضعیت ها نیز ADB برای ارائه برنامه هایی درگیرکننده می گردد که در  Google Play موجود نیستند. این بد افزار جدید، در ابتدا با چک کردن TCP port 5555 در سیستم عامل های فوق امکان آسیب پذیری وارد شده طریق فعال بودن Android Debug Bridge را بررسی کرده و در صورت بوارد شده بودن بخش مورد نظر، ب سیستم عامل نفوذ می کند.

این Malware Worm با در اختیار گمیره سخت افزارهای داخلی تلویزیون یا تی وی باکس، وارد شده توان پردوارد شدهشی آنها برای پردوارد شدهش های ماینینگ نوع Cryptocurrency درگیرکننده می کند. این کرم مخرب در تجهیزاتی مانند Fire TV و Fire TV Stick نیز مورد درگیرکننده قرار گرفته و حتی این احتمال وجود دارد که در دیگر سیستم های مجهز ب این سیستم عامل نیز شاهد این کرم مخرب باشیم. وارد شده آنجایی که سخت افزارهای پردوارد شدهشی تعبیه شده در این تلویزیون ها ب مانند سیستم های کامپیوتری قوی نیستند، در نتیجه امکان خرابی آنها ب سرعت وجود خواهد داشت چرا که پردوارد شدهش های ماینینگ نوع Cryptocurrency وارد شده تمام پتانسیل آنها درگیرکننده خواهند کرد. این کرم متوجه تلویزیون های وارد شده جمله سامسونگ نخواهد بود.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *