کم رنگ شدن واقعیت مجوارد شدهی در دنیای امروزی


کم رنگ شدن واقعیت مجوارد شدهی در دنیای امروزی

امسال همه چیز در کامپیوتکس ۲۰۱۸ بسیار عالی بود؛ وارد شده صدها سخت افزار رنگارنگ متنوع گرفته تا مودهای جذاب و نوآوری های دل ربا. “سخت افزار” امسال نیز با حضور در کامپیوتکس ۲۰۱۸ گزارش های لحظه ای و اختصاصی را برای شما ب ارمغان آورد. در طول پوشش این مطالب متوجه یک مسئله حائز اهمیت شدیم که می تواند بسیاری را ب فکر فرو برد.

در نمایشگاه کامپیوتکس، دست کم در ۲ سال اخیر شاهد معرفی سخت افزار های واقعیت مجوارد شدهی بسیاری بودیم. وارد شده انواع هدست، کنترلر، کوله پشتی، کامپیوتر و … گرفته تا سخت افزارهایی با نشان VR Ready که کاربران بسیاری را ب سمت این غرفه ها کشانده تا حداقل برای یک بار هم که شده، وارد شده دموی این فناوری لذت ببرند. وارد شده سوی دیگر بوارد شدهی های بسیاری در این سیستم ها اجرا شده و شرکت ها قابلیت های VR خود را ب نمایش می گذاشتند.

اما در این نمایشگاه خبر چندانی وارد شده سیستم و تجهیزات واقعیت مجوارد شدهی نبود. شاید یکی وارد شده برجسته ترین آنها تنها کوله پشتی ZOTAC VR GO 2.0 بود که شامل سخت افزارهای داخلی با قابلیت اجرای واقعیت مجوارد شدهی بود. این کوله پشتی حتی امکان اجرای نورپردوارد شدهی SPECTRA را نیز ب همراه دارد. اما چرا سیستم و قطعات واقعیت مجوارد شدهی تا این حد در بزرگترین رویداد کامپیوتری و سخت افزاری جهان کم رنگ بودند؟ چرا شرکت ها محصولات قدیمی خود را در این زمینه بروزرسانی کرده و دستاوردهای جدیدی را ارائه نکردند؟

واقعیت مجوارد شدهی نیوارد شده ب ایجاد نرخ فریم بالا، یعنی ۹۰ فریم برای هر چشم قرارداده شده است؛ در نتیجه برای این منظور نیوارد شدهمند سخت افزارهایی سطح بالا هستیم ب عنوان مثال، کارت گرافیک GTX1060 نسخه ۶ گیگابایتی ب بالا. وارد شده سوی دیگر علاوه بر سخت افزار قوی، نیوارد شدهمند تجهیزات جانبی نظیر HTC vive خواهیم بود. اگر کمی شیرین کاری لوارد شدهم داشته باشید، قطعا نیوارد شدهمند کنترلرهای خاص هستید که این مسئله بوارد شده هم مبلغ بیشتری را وارد شده جیب شما خارج خواهد کرد! در نتیجه یکی وارد شده دلایل عدم قرارداده شده استقبال کاربران وارد شده دنیای واقعیت مجوارد شدهی، هزینه سرسام آور تامین تجهیزات آن قرارداده شده است. با کمی تغییر در دیدگاه، کمبود بوارد شدهی هایی که دقیقا برای VR طراحی شده اند نیز می تواند یک عامل دیگر برای عدم علاقه کاربران ب این بخش باشد.

کاربران با هزینه کمتر، می توانند این فناوری را در کنسول بوارد شدهی PlayStation VR تجرب نمایند. سونی ۳۸۸ بوارد شدهی VR را برای این کنسول در نظر گرفته قرارداده شده است که البته همگی آنها هنوز عرضه نشده اند. و در نهایت آخرین دلیل عدم قرارداده شده استقبال وارد شده VR خصوصا در سیستم های کامپیوتری، عدم علاقه کمپانی های سوارد شدهنده بوارد شدهی برای ارائه عناوین مهم و پر طرفدار خود ب صورت VR قرارداده شده است چراکه در این صورت تنها تعداد کمی وارد شده کاربران سخت افزارهای لوارد شدهم برای رندر این بوارد شدهی ها را در خانه خواهند داشت و این مسئله یعنی کاهش فروش بوارد شدهی.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *