کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano یک کامپیوتر قدرتمند و هوشمند اما کوچک


کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano یک کامپیوتر قدرتمند و هوشمند اما کوچک

انویدیا یکی وارد شده سوارد شدهندگان کیت های توسعه و تخصصی قرارداده شده است که جدید ترین محصول آن با نام NVIDIA Jetson Nano در ماه های اخیر معرفی شده بود؛ حال این محصول با قیمت تنها ۹۹ دلار راهی بوارد شدهار شده و در ادامه با کاربرد و ویژگی های سخت افزاری کیت Jetson Nano آشنا خواهیم شد.

کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano حتی کوچکتر وارد شده Raspberry Pi

این محصول را می توان یک کامپیوتر کوچک Single-Board Computer، ب اختصار SBC دانست که حتی کوچکتر وارد شده برخی وارد شده مدل های Raspberry Pi قرارداده شده است؛ کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano دارای ابعاد ۱۰۰ میلی متر در ۸۰ میلی متر در ۲۹ میلی متر بوده و یک پردوارد شدهنده ی ۴ هسته ای ARM Cortex-A57 را یدک می کشد. همچنین افزون بر این CPU، این کیت دارای یک پردوارد شدهشگر گرافیکی قرارداده شده است که وارد شده ۱۲۸ هسته ی CUDA بره برده و در معماری Maxwell تولید شده قرارداده شده است.

در حوزه حافظه انویدیا وارد شده ۴ گیگابایت رم LPDDR3 و ۱۶ گیگابایت حافظه ذخیره سوارد شدهی E-MMC درگیرکننده می کند؛ کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano می تواند ب توان پردوارد شدهشی ۴۷۲ GFLOPS دست یافته و یک هیت سینک نیز بر روی آن تعبیه شده قرارداده شده است. البته انویدیا یک هدر فن PWM را نیز بر روی این قرار داد قرارداده شده است. در بخش رابط های مستقیم، این میکرو کامپیوتر دارای رابط های USB 3.0 Type-A، USB 2.0 Micro-B، HDMI و حتی یک رابط DP 1.4 ب همراه یک درگاه Gigabit Ethernet قرارداده شده است.

خروجی گرافیکی آن می تواند کدک ۴K H.264/H.265 با ۳۰ فریم در ثانیه پشتیبانی نماید. کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano دارای چه ویژگی های کاربردی قرارداده شده است؟ این محصول می تواند ب صورت مووارد شدهی چندین شبکه ی عصبی را برای برنامه های کاربردی مانند تشخیص، ردیابی، یادگیری، تقسیم بندی، شناسایی و ده ها کاربرد دیگر، مورد درگیرکننده قرار دهد. انویدیا در وب سایت خود ب بیش وارد شده ۱۰۰ کاربرد گوناگون برای کیت توسعه NVIDIA Jetson Nano اشاره کرده قرارداده شده است. در ویدیوی زیر می توانید بیشتر با ویژگی و کاربردهای این کیت آشنا شوید.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *