گوگل: Dark Mode تأثیر مثبتی در کاهش میزان مصرف باتری دارد


گوگل: Dark Mode تأثیر مثبتی در کاهش میزان مصرف باتری دارد

گوگل یافته‌های خود را در رابطه با Dark Mode (تِم‌های تاریک برنامه‌ها و رابط کاربری) و تأثیر آن در میزان مصرف باتری منتشر کرده قرارداده شده است. درطی رودیداد Android Developer Summit که این هفته اجرا شد، گوگل با توسعه دهندگان برنامه‌ها در رابطه با اینکه چطور می‌توان بترین شرایط را برای مصرف باتری فراهم کرد، صحبت کرد.

ب‌طور کلی میزان مصرف باتری با بالابردن میزان روشنایی صفحه نمایش رابطه مستقیم دارد و هر چه صفحه روشن‌تر باشد، میزان مصرف باتری بیشتر قرارداده شده است. با این حال، رنگی که در صفحه نمایش داده می‌شود هم می‌تواند در میزان مصرف باتری تأثیر بگذارد. این درست زمانی قرارداده شده است که گوگل وارد شده مزیت‌های Night Mode و تم‌های تاریک می‌گوید. در تصویر پایین می‌توانید مقایسه میزان مصرف باتری دو گوشی گوگل پیکسل و آیفون ۷ را ببینید. این دو گوشی ب ترتیب دارای پنل‌های AMOLED و IPS LCD می‌باشند.

در تصویر پایین میزان مصرف باتری، زمانی که صفحه‌نمایش گوشی پیکسل در حالت بیشترین میزان روشنایی قرارداده شده است، در رنگ‌های مختلف نشان داده شده قرارداده شده است.

در این تصویر هم می‌توانید مشاهده کنید که صفحه‌نمایش با تصویر پس‌زمینه سفید در حالت ماکزیمم روشنایی، بیشترین میزان مصرف باتری را دارد.

این زمانیست که گوگل ب اشتباه خود اعتراف می‌کند. در متریال دیزاین اندروید ب صورت پیش‌فرض وارد شده رنگ سفید درگیرکننده شده قرارداده شده است و حالا گوگل اعلام کرده قرارداده شده است که در این رنگ عملکرد باتری گوشی در بترین حالت نیست و تم‌های تاریک بسیار کارآمدتر می‌باشند و میزان مصرف باتری را ب طرز قابل‌توجهی کاهش می‌دهند. حالا با این اوصاف احتمالاً گوگل در طراحی آینده خود وارد شده نوع دیگری وارد شده رنگ‌های سفید مانند کرم در اندروید Q درگیرکننده کند.

همانطور که در تصاویر مشاهده شد، حالت شب و تاریک می‌تواند می‌تواند تأثیر زیادی در میزان مصرف باتری گوشی در دستگاه‌هایی با نمایشگر AMOLED داشته باشد، اما تأثیر مثبت آن در پنل‌های LCD آنقدر محسوس نبود. با درگیرکننده وارد شده این یافته‌ها توسعه دهندگان اندروید باید برنامه‌های خام این سیستم عامل را با Dark Mode عرضه کنند و احتمالاً سبک متریال دیزاین آنها را با آپدیت تغییر داده و امکان درگیرکننده وارد شده دارک مد را فراهم کنند. اگر شما هم وارد شده آن دسته وارد شده کاربرانی هستید که ب میزان مصرف باتری گوشی با نمایشگر OLED خود اهمیت می‌دهید، توصیه می‌کنیم که اگر در برنامه‌ای (مانند توئیتر و یوتیوب) امکان درگیرکننده وارد شده حالت تاریک هست، وارد شده کنار آن ب سادگی عبور نکنید.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *