یک تغییر ساده در کارت گرافیک AMD Radeon VII باعث کاهش دما و افزایش فرکانس شد


یک تغییر ساده در کارت گرافیک AMD Radeon VII باعث کاهش دما و افزایش فرکانس شد

یکی وارد شده انتقادهایی که ب کارت گرافیک AMD Radeon VII وارد می شود، توان حرارتی بالای این کارت گرافیک و محدودیت فرکانس ۱٫۸ گیگاهرتزی قرارداده شده است. حال اورکلاکر مشهور، der8auer، که هنوز هم بسیاری نمی دانند که سخت افزارهای این چنینی را وارد شده کجا تهیه می کند، یک کارت گرافیک AMD Radeon VII را در اختیار گرفته و با بوارد شده کردن سطح IHS سیلیکون، تغییراتی بر روی آن انجام داده قرارداده شده است.

این اورکلاکر خمیر و پد حرارتی سیلیکون را پاک کرده و آن را با مایع قلع (TIM) جایگزین کرده قرارداده شده است. ب همین سادگی، موفق ب کاهش ۵ درجه ای توان حرارتی و دمای کارت گرافیک AMD Radeon VII شده قرارداده شده است. افزون بر کاهش حرارت، der8auer فرکانس این کارت گرافیک را تا ۲۴ هرتز بالا برده قرارداده شده است.

شرکت AMD وارد شده پد حرارتی Hitachi Chemical TC-HM03 در این کارت گرافیک درگیرکننده کرده و دارای هدایت حرارتی ۲۵ -۴۵ W/m·K قرارداده شده است. یکی وارد شده دلایل انتخاب این پد توسط AMD، طول عمر بالای آن قرارداده شده است. اما ب خاطر داشته باشید که درگیرکننده که وارد شده فلزات و قلع کاری سیلیکون برای انتقال حرارت، می تواند موجب اتصال کوتاه برخی SMD های اطراف تراشه شود.

کارت گرافیک AMD Radeon VII

جالب قرارداده شده است بدانید که دمای GPU وارد شده ۱۰۶ درجه سانتی گراد ب ۱۰۱ درجه سانتی گراد کاهش یافته و فرکانس پایه وارد شده ۱۷۰۹ ب ۱۷۳۳ مگاهرتز افزایش یافته قرارداده شده است. همچنین این اورکلاکر آلمانی تائید کرده قرارداده شده است که نهایت فرکانس  کارت گرافیک AMD Radeon VII که تا پیش وارد شده این ۱٫۸ گیگاهرتز ذکر شده بود، بر روی ۱۷۸۰ مگاهرتز ست شده قرارداده شده است.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *