یک یوزپلنگ ماده بر اثر برخورد با خودرو در حاشیه میاندشت وارد شده بین رفت

۲۴ آبان ۱۳۹۷

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): متاسفانه حوالی ساعت ۱۹ امشب (پنجشنب ۹۷/۸/۲۴) یک یوزپلنگ آسیایی بر اثر برخورد با خودرو در جاده سنخوقرارداده شده است ب جاجرم در حاشیه پناهگاه حیات وحش میاندشت وارد شده بین رفت.

با اطلاع یکی وارد شده شهروندان مبنی بر مشاهده یک یوزپلنگ زخمی در حاشیه جاده، نیروهای هوا جاجرم عوارد شدهم محل مورد نظر شدند.

در زمان حضور محیطبانان در محل حادثه یوزپلنگ هنوز زنده بود اما حین انتقال ب مرکز قرارداده شده استان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را وارد شده دست داد.

شوربختانه جنسیت این یوز ماده و جوان بوده قرارداده شده است.

محیطبانان پناهگاه حیات وحش میاندشت امشب تا صبح در جاده محل تصادف حضور دارند و با روشن کردن آتش و گشت زنی سعی می کنند وارد شده حضور احتمالی مادر این یوزپلنگ در جاده جلوگیری کنند.

این یوز جوان احتمالا یکی وارد شده سه توله ای قرارداده شده است که سال گذشته ب همراه مادر خود مشاهده شده و در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ یکی وارد شده آنها وارد شده حمله سگها جان سالم ب در برد.

یکی وارد شده توله های مذکور ب نام ایران سال گذشته زنده گیری و ب تهران قاچاق شد که وارد شده متخلفین کشف و هم اکنون در مرکز بوارد شدهپروری پارک پردیسان نگهداری میشود.

احتمالا این یوز که در تصادف وارد شدهبین رفت نیز احتمالا یکی دیگر وارد شده همان توله هقرارداده شده است.

با مرگ این ماده یوز جوان، یوزپلنگ آسیایی یک قدم دیگر ب انقراض نزدیک شد.

۰
۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *