۳۹۸ تمساح پوزه کوتاه (گاندو) در سیستان و بلوچستان سرشماری شد

۲۳ خرداد ۱۳۹۷

مقرن خبری دانلود آهنگ جدید دانلودستان هوا و حیات وحش ایران (دانلود آهنگ جدید دانلودستان): مدیرکل حفاظت هوا سیستان و بلوچستان گفت: ۳۹۸ تمساح پوزه کوتاه با نام محلی گاندو امسال در شهرهای جنوبی این قرارداده شده استان سرشماری شدند.

نیره پورملائی روز چهارشنب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این سرشماری با هدف برآورد جمعیت، پایش زیستگاه و ببود مدیریت زیستی مناطق زیست گاندو در سه حوزه پراکنش آن شامل مسیر رودخانه های سربوارد شده، باهوکلات و کاجو انجام شد.

وی ادامه داد: برای حفاظت و نگهداری بتر وارد شده تمساح پوز کوتاه (گاندو) منطقه حفاظت شده باهوکلات در منطقه دشتیاری شهرستان چابار با مساحت ۴۶۵ هزار و ۱۸۱ هکتار وارد شده وسیع ترین مناطق حفاظت شده سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۴۹ ب عنوان زیستگاه اصلی گاندو ثبت و شناخته شده قرارداده شده است.

امسال برای نخستین بار طرح بوم گردی تمساح پوزه کوتاه در جنوب سیستان و بلوچستان تعریف شده ب طوری که قرار قرارداده شده است برای گاندو سافاری پارک (وحش گشت) ایجاد شود.

برای راه اندوارد شدهی این سافاری پارک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده که عملیات اجرایی آن وارد شده هفته آینده آغوارد شده می شود.

۰
۰

  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *