AMD ب وعده خود عمل نکرد؛ برای خرید CPUهای جدید AMD مادربردی جدید نیوارد شده دارید!


AMD ب وعده خود عمل نکرد؛ برای خرید CPUهای جدید AMD مادربردی جدید نیوارد شده دارید!

شرکت AMD در گذشته تلویحا اعلام کرده بود که مادربردهای دارای چیپست های سری ۳۰۰ این شرکت، ب مانند نسل نخست، وارد شده CPUهای ZEN2 نیز پشتیبانی خواهند کرد. در نتیجه دارندگان مادربردهای سری ۳۰۰ خوشحال بودند که می توانند در صورت تمایل، پردوارد شدهنده های خود را بروز نمایند.

اما ظاهرا دقرارداده شده استان ب همین خوشمزگی پیش نرفته و احتمالا برای درگیرکننده وارد شده Ryzen 3000ها نیوارد شدهمند یک مادربرد جدید خواهیم بود. در نخستین اقدام، کمپانی MSI پشتیبانی وارد شده پردوارد شدهنده های Ryzen 3000 با کد رمز Matisse را بر روی مادربردهای سری ۳۰۰، غیر ممکن کرده قرارداده شده است. وارد شده چیپست های B360 گرفته تا AMD X370، هیچ یک وارد شده مادربردهای MSI حتی در پرچمدارانی نظیر X370 XPower، وارد شده پردوارد شدهنده های Matisse پشتیبانی نخواهند کرد.

دلایل این اقدام طبیعی قرارداده شده است؛ سوارد شدهندگان مادربرد در پی فروش بیشتر هستند و با این پشتیبانی، ب طور حتم وارد شده فروش کمتری برخوردار خواهند بود. هر چند که این مسئله ب نفع کاربران و مصرف کنندگان خواهد بود، اما ب مذاق سوارد شدهندگان مادربرد خوش نخواهد آمد. کمپانی AMD وعده داده بود که پشتیبانی میان نسلی و نسلی وارد شده سوکت AM4 تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد یافت.

درست در شرایطی که انتظار می رفت با ورود پردوارد شدهنده های ZEN2 ب بوارد شدهار، دارندگان مادربردهای سری ۳۰۰ تنها با یک آپدیت ساده و حتی ساده تر وارد شده آن، با برنامه هایی نظیر MSI USB BIOS Flashback مادربرد خود را بروزرسانی کرده و وارد شده CPUهای جدید لذت ببرند، این پشتیبانی ب دلیل فشار سوارد شدهندگان مادربرد وارد شده بین رفته و باید ب فکر خرید یک مادربرد جدید باشید!

در همین حال یکی وارد شده خریداران مادربردهای X370 XPower Titanium ایمیلی را ب دفتر MSI در آلمان ارسال کرده و طی آن، وارد شده این شرکت درخوقرارداده شده است کرده قرارداده شده است که ب این سوال که آیا مادربرد وی وارد شده CPUهای نسل ZEN2 با کد Matisse پشتیبانی خواهد کرد یا خیر؟ پاسخ دهند. دفتر MSI نیز ب صورت کاملا شفاف پاسخ “خیر” را برای این کاربر ارسال کرده قرارداده شده است! مادربردهای سری ۳۰۰ شرکت MSI و احتمالا دیگر شرکت ها، وارد شده پردوارد شدهنده های جدید پشتیبانی نخواهند کرد. در ماه های اخیر پشتیبانی وارد شده مادربردهای قدیمی برای CPUهای جدید ب ابزاری تبلیغاتی برای فشار بر طرفداران Intel مبدل شده بود که با این تفاسیر، باید دید که آینده این وعده های AMD ب کاربران چه خواهد شد؟

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *