AMD تولید کارت گرافیک Radeon VII را متوقف کرده قرارداده شده است!


AMD تولید کارت گرافیک Radeon VII را متوقف کرده قرارداده شده است!

چندی پیش AMD کارت گرافیک Radeon VII را ب عنوان اولین ۷ نانومتری جهان، در تعداد محدود وارد بوارد شدهار ساخت؛ بدون مدل های سفارشی و با حافظه های HBM ب همراه کولری که ب خوبی وارد شده پس دفع حرارت آن برنیامد. امید آن می رفت که پس وارد شده مدتی شاهد مدل های سفارشی باشیم؛ و یا دست کم AMD تولید این کارت گرافیک را ادامه دهد.

حال باخبر شده ایم که AMD تصمیم گرفته قرارداده شده است که تولید کارت گرافیک Radeon VII را در حال حاضر متوقف کند. طبق گزارش Cowcotland، ای ام دی دیگر قادر ب تولید و فروش کارت گرافیک Radeon VII در قیمت رقابتی با NVIDIA RTX 2080 نیست. خصوصا زمانی که Radeon RX 5700 XT با ۵ تا ۱۲ درصد پرفورمنس کمتر، با قیمت نصف این مدل وارد بوارد شدهار می شود.

AMD احتمالا منتظر عرضه کارت های گرافیک RX 5700 XT در مدل های سفارشی، ب منظور کاهش این شکاف قرارداده شده است. RX 5700 XT با صرف هزینه کمتر ب نسبت کارت گرافیک Radeon VII تولید شده و یکی وارد شده دلایل آن درگیرکننده وارد شده کولر کوچکتر و البته حافظه های GDDR6 ب جای HBM2 قرارداده شده است. در مقایسه با Radeon RX 5700 XT ، کارت گرافیک Radeon VII وارد شده یک شیوه MCM بره برده و وارد شده پشته های ۳۲ گیگابیتی تشکیل شده قرارداده شده است که دارای یک مدار VRM ب مراتب پیچیده و بزرگ تر قرارداده شده است.

تولید تراشه Radeon VII با سیستم MCM صورت گرفته و این مسئله هم دلیلی بر پیچیدگی و هزینه بیشتر قرارداده شده است؛ ظاهرا AMD دیگر نمی تواند تنها با کاهش قیمت و برچسب قیمت پایین تر، در برابر کارت های گرافیک پرچمدار مانند RTX 2080 با Radeon VII رقابت کرده و در نتیجه آن را دست کم موقتی هم که شده، وارد شده خطوط تولید خود خارج کرده قرارداده شده است. شاید دلیل تولید بسیار پایین این مدل هم همین باشد.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *