CPUهای اینتل درگیر یک باگ امنیتی دیگر شده اند!


CPUهای اینتل درگیر یک باگ امنیتی دیگر شده اند!

سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را می توان بدترین سالها در زمینه پیدایش باگ های امنیتی در CPU ها دانست؛ پس وارد شده پیدا شدن باگ های Meltdown و Spectre در هر ۳ تولید کننده اصلی شامل AMD، Intel و ARM، اینک نوبت ب یک باگ عجیب دیگر رسیده قرارداده شده است که در پردوارد شدهنده های اینتل رویت شده قرارداده شده است. موسسه Red Hat ب توارد شدهگی یک باگ امنیتی را در برخی وارد شده پردوارد شدهنده های اینتل شناسایی کرده قرارداده شده است که این خبر ب سرعت جهانی شده قرارداده شده است.

قضیه وارد شده این قرار قرارداده شده است که پردوارد شدهنده های Intel Core و Xeon وارد شده نسل Sandy Bridge و بالاتر، یک باگ امنیتی شناسایی شده را دارا هستند که با نفوذ در اطلاعات رمزنگاری شده و حساس، می تواند این بخش وارد شده اطلاعات کاربران را تحدید نماید. این باگ امنیتی با درگیرکننده وارد شده ویژگی Lazy FP state restore ب سیستم قربانی نفوذ می کند.

 Red Hat که عموما با توزیع های خاص لینوکس سر و کار دارد، اعلام کرده قرارداده شده است که ب زودی یک وصله امنیتی را برای این سیستم عامل ها ارائه خواهد کرد و حال باید دید که دیگر توسعه دهندگان نیز برای این معضل چه راه حلی را ارائه خواهد کرد. شایان ذکر قرارداده شده است که تا کنون گزارش رسمی وارد شده نفوذ با باگ امنیتی جدید ارائه نشده و احتمالا در حد یک باگ توارد شدهه کشف شده خواهد بود.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *