TSMC اعلام کرد ساخت تراشه برای شرکت هوآوی را ادامه خواهد داد


TSMC اعلام کرد ساخت تراشه برای شرکت هوآوی را ادامه خواهد داد

HiSilicon شرکت زیرمجموعه هوآوی ب حساب می‌آید که چیپست‌ها و مودم‌های لوارد شدهم برای محصولات آن را در کارخانه TSMC تولید می‌کند و اینگونه ب‌نظر می‌رسد که قرار قرارداده شده است ب همین روند ادامه دهد. چرا در جدیدترین اظهارات منتسب ب این شرکت، سخنگوی TSMC گفته قرارداده شده است که این شرکت برخلاف بسیار دیگر که فعالیت‌های خود را قطع کرده‌اند، ب همکاری با هوآوی ادامه خواهد داد.

در میان این شرکت‌ها نام ARM ب چشم می‌خورد. چیپست Kirin هوآوی وارد شده معماری‌های ARM هم برای پردوارد شدهنده (Cortex) و هم پردوارد شدهنده گرافیکی (Mali) درگیرکننده می‌کند و طبیعتاً این یک ضرب خیلی بزرگ برای غول چینی خواهد بود. با این حال، HiSilicon هنوز این توانایی را خواهد داشت که مدل‌های فعلی چیپست‌های خود را تولید کند و احتمالاً حتی بتواند نسل آینده این چیپست را نیز در خط تولید ب تولید انبوه برساند.

BBC ب نقل وارد شده منبعی در ARM اعلام کرده قرارداده شده است که ب احتمال بسیار بالا چیپست پرچمدار آینده هوآوی، یعنی Kirin 985 تحت تأثیر این حکم ممنوعیت قرار نخواهد گرفت. انتظار می‌رفت که چیپست کرین ۹۸۵ درپرچمدار آینده هوآوی، یعنی گوشی‌های سری میت ۳۰ درگیرکننده شود، اما بدون سیستم عامل اندروید آینده آن در هاله‌ای وارد شده ابام قرار دارد.

آینده شبکه ۵G هوآوی در خطر قرارداده شده است

در اوایل سال ۲۰۱۹ هوآوی وارد شده Tiangan، اولین چیپ با هسته ۵G در جهان رونمایی کرد و اعلام کرد که این تراشه در ایستگاه‌های ۵G این شرکت درگیرکننده خواهد شد. با این حال، چیپ موردنظر با طراحی ARM توسعه یافته قرارداده شده است و حالا با وجود تحریم شرکت‌های آمریکایی و پس وارد شده آن ARM، وضعیت کسب و کار هوآوی در بخش شبکه هم بغرنج شده قرارداده شده است. چرا که اپراتورها در سراسر جهان در حال راه‌اندوارد شدهی شبکه‌های ۵G هستند و هوآوی اگر نتواند اثبات کند که درگیرکننده وارد شده تجهیزات آنها بدون مشکل خواهد بود، اوضاع برای آنها پیچیده‌تر وارد شده وضعیت فعلی خواهد شد.

دانلود فیلم ۴k

منبع : سخت افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *